Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice
je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

moravskoslezsky-kraj-logo

Evropský projekt koordinovaného vzdělávání pedagogockých pracovníků

Slavnostním podpisem smlouvy se 13. prosince 2006 připojili zástupci čtrnácti krajů a čtrnácti vybraných škol do Evropského vzdělávacího projektu koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků. Spolu se společnostmi Robert Bosch, Škoda Auto a Ministerstvem školství ČR se tak tyto školy staly dalšími garanty kvalitního vzdělávání v příslušných regionech.

Plán projektu obsahuje celkem šest odborných kurzů vždy pro čtrnáct pedagogů. Účastníky jsou vždy dva učitelé z těchto čtrnácti vybraných pilotních škol ze všech krajů ČR. Celkem tak bude ve dvanácti kurzech proškoleno dvacet osm učitelů. Takto vyškolení pedagogové se pak sami stávají lektory pro svůj region a předávají své vědomosti přímo na kolegy z odborných škol vyučující obory s automobilovou tématikou v daném regionu.

V roce 2006, 2007 již proběhlo pět kurzů projektu. Lektoři Bosch a Škoda již proškolili účastníky v těchto oblastech:

  • Elektrika – základy měření, elektrická schémata, dobíjecí a startovací soustava, palubní síť, CAN-BUS
  • Podvozek – konstrukce, zavěšení kol, geometrie, brzdy, elektronické systémy ABS, ASR, ESP a další
  • Karoserie a převodovky – trendy ve výrobě karoserií, airbagy, přepínače pásů a další bezpečnostní prvky, mechanické a automatické převodovky, pohon 4 x 4
  • Zážehové motory – typy motorů v koncernu, zapalovací soustavy , palivové systémy, přímé vstřikování, diagnostika
  • Vznětové motory – typy motorů v koncernu, vznětové soustavy , palivové systémy, přímé vstřikování, diagnostika

V posledním dílu školení bude hlavní náplní "Komfortní systémy ve vozidlech".

Těsná spolupráce největší domácí automobilky, celosvětově vedoucí společnosti na trhu dodavatelů automobilového průmyslu, evropských struktur, českého školství a krajských samospráv přináší záruku dalšího kvalitního rozvoje automobilového průmyslu jako celku v České republice.

Odborní lektoři za SOŠD a SOU: Ing. TUREK Miroslav, p. SEKANINA František

Regionální školy, které se účastní školení : SOŠ A SOU podnikání a služeb Jablunkov, VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice, RB SOU autoopravárenské Ostrava, SŠ strojírenská a dopravní Frýdek – Místek, SŠ automobilní, mechanizace a podnikání Krnov, SŠ Vítkov-Podhradí, SŠ technických oborů Havířov, SŠ Bohumín, SŠ technická Ostrava, SPŠ Ostrava, SŠ techniky a služeb Karviná, Střední průmyslová škola, Ostrava - Vítkovice.

V návaznosti na školení prováděná lektory firem BOSCH a ŠKODA, proběhly v prostorách odborné učebny Autotronik a v prostorech školního autoservisu školení vycházející z osnov a programu mateřských školení , takto:

  • 29.10. – 31.10.2008 Komfortní systémy

Moravská 2/964
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 555 503 111