Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice
je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

moravskoslezsky-kraj-logo

Velký společenský sál

Je to sál prostorný, slunný, s velmi dobrou akustikou o rozměrech 18 x 31 m, tedy plochou 558 m2.

Řadí se mezi největší společenské sály všech škol v regionu. Kapacita sálu je v případě uspořádání plesů či jiné společenské akce maximálně 350 míst k sezení. V případě přednášek lze tuto kapacitu zvýšit na cca 500 míst k sezení - divadelní uspořádání.

Do sálu lze vstoupit ze dvou stran - první a hlavní vstup prochází přes velmi hezkou vstupní aulu s bohatou květinovou výzdobou kolem vrátnice a D klubu. Hlavním vstupem ke společenskému sálu je velmi prostorná a prosluněná chodba s bohatou květinovou výzdobou a samostanými sedacími soupravami, což vytváří velmi příjemné a útulné prostředí. V této chodbě jsou přehledné přístupy do sociálních místnosti, určených pouze pro tuto společenskou část.

Druhý vstup do sálu vede chodbou, která je průchozí mezi budovou kolejí a jídelnou. Tento vstup do sálu je využíván pouze jako spojnice mezi sálem jídelnou s kuchyní, případně lze z této strany vstoupit do ubytovny.

V případě využití sálu k přednáškám, školením a konferencím - lze v sále využít velkou přenosnou tabuli nebo přední stěnu sálu, která je pravidelně udržována a bílená. Sál je samozřejmě vybaven samostatnou zesilovací aparaturou včetně mikrofonu a dataprojektorem. Pro možnost napojení počítačů je pro tuto část zřízen bezdrátový přístup na síť Internetu.

V rámci nájmu je velký společenský sál hodně využíván pro svou výbornou akustiku, prostornost a kvalitní mramorovou podlahupro taneční večery, společenské akce, plesy, koncerty a slavnostní schůze.

Oděvy lze odložitv samostatné a uzamykatelné šatně, která je součástí vybavení společenské části.

Společenská část má kromě svého samostatného sociálního zázemí pro muže a ženy , dále možnosti pro uložení materiálu v menším skladě nebo v části chodeb za sálem.

Bar v předsálí

Přímo u vstupní části do společenského sálu je situován jednoduchý venkovní bar, který je vybaven lednicemi, varnou konvicí, pultem a jednoduchými samostatnými stoly. Tuto část je možno využít k prodeji nápojů a lehkého občerstvení jako studený bar.

Společenské kluby - D klub a M klub

Součástí společenského zázemí je taktéž možnost využití klubů, které jsou velmi vkusné s příjemným prostředím,každý klub je vybaven novým nábytkem, ozvučením, plátnem či tabulí a rozměr každého klubu je 6,8 m x 11,5 m tedy plochou 78m2.

D klub

D klub navazuje na společenskou a stravovací část, je umístěn v chodbě, která je přístupová do velkého společenského sálu. D klub je vybaven barovým pultem, novými stoly a polstrovanými židlemi. Tento klub je využíván především k akcím menšího rázu - životní jubilea, různé oslavy narozenin, pro školu významná setkání a zasedání poradního sboru při škole, školení a porady jednotlivých úseků školy. Jelikož klub navazuje na společenský sál je využíván taktéž jako samostatný bar v případě pořádání plesů nebo jako přednášková či předváděcí místnost v případě pořádání konferencí a zasedání. Jeho kapacita je 30 - 50 míst dle ustavení a využití nájemcem.

M klub

M klub se nachází ve spojovací chodbě mezi budovou kolejí a jídelnou. Průchodem této chodby se dá vstoupit do sálu z čelní strany. Klub je využíván více jako učebna nebo přednášková místnost.Místnost jevybavena novým školním nábytkem, ozvučením a tabulí. Lze taktéž instalovat TV, dataprojektor, video nebo CD přehrávač. Kapacita M klubu je maximálně 50 míst - nyní je ustaveno 36 míst k sezení + přednášející. Tím, že je tento klub spojen s velkým společenským sálem, v případě pořádání plesů či konferencí a jiných společenských událostí, je využíván především pro vystupující hosty - předtančení, zpěváci a pod.

Moravská 2/964
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 555 503 111