STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ A DOPRAVNÍ, OSTRAVA-VÍTKOVICE
JE PŘÍSPĚVKOVOU ORGANIZACÍ
ZŘIZOVANOU MORAVSKOSLEZSKÝM KRAJEM

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Projekt OP VK č. CZ. 1.07/1.1.24/01.0072, Technické vzdělání – Brána k úspěchu

Návštěva čtyř výrobních provozů v rámci projektu Krajské hospodářské komory MSK

(Projektové dny v podniku)

V rámci projektu „Technické vzdělání – Brána k úspěchu“, proběhly čtyři aktivity –
„Projektové dny“ pro studenty školy, kteří navštívili několik vybraných podnicích v regionu.
Konkrétně se jednalo o tyto firmy a studenty:

  • 25. dubna 2013 – studenti 1. ročníku oboru Dopravní prostředky EVRAZ VÍTKOVICE STEEL a.s. , Ostrava – Vítkovice (válcovna Kvarto 3,5 + Zkušební laboratoř)
  • 30. května 2013 – studenti 3. ročníku oboru Elektrotechnika; Autotronik) Continental Automotive Czech Republic s.r.o., Frenštát pod Radhoštěm (výroba elektronických řídících jednotek do motorů vozů Ford, Volvo)
  • 31. května 2013 – studenti 3. ročníku oboru Dopravní prostředky EVRAZ VÍTKOVICE STEEL a.s., Ostrava – Vítkovice (válcovna Kvarto 3,5 + Ocelárna)
  • 14. června 2013 – studenti 2. a 3. ročníku oboru Dopravní prostředky WEPPLER CZECH s.r.o., WEPPLER & TREFIL s.r.o., WEPPLER TOOLS, s.r.o. Ostrava – Mariánské hory (výroba automobilových filtrů, vstřikování plastů + Kalibrační laboratoř)

Studenti se vždy v úvodu seznámili formou prezentace s historií a nosným výrobním profilem společností a dozvěděli se také informace týkající se personální politiky ve firmě (jaké jsou požadavky na vzdělání a kvalifikaci zaměstnanců na určitých pozicích, které technické profese firma aktuálně poptává nebo jaké pracovní podmínky a benefity zaměstnanci mohou po přijetí očekávat).

technicke-vzdelani02

Po úvodní části byli studenti vybaveni povinnými ochrannými pomůckami a oděvem , rozděleni do menších skupinek a přidělení odborní průvodci jej provedli jednotlivými částmi výrobních provozů. Tady studenti viděli různorodá reálně fungující zařízení, výrobní procesy a používané technologie, včetně těch nejmodernějších, plně robotizovaných . Pokud měli studenti jakékoliv dotazy, dostalo se jim podrobné odpovědi a lidé z provozu ocenili jejich zájem o obor.

Aktivita přispěla k účelnému propojení teorie a praxe a celkově také ke kvalitnější odborné přípravě, k poznání reálného pracovního prostředí a fungování perspektivních firem. Účastníci akce měli výbornou možnost si přímo v provozu doplnit, případně si ověřit teoretické znalosti získané při výuce.

Získané informace týkající se odborných záležitostí, fungování firmy i trhu práce měly motivační charakter, studenti je mohou využít při hledání zaměstnání nebo svém rozhodování o případném dalším studiu.

Kontakt

Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace
Moravská 2/964
703 00 Ostrava-Vítkovice
IČ: 14451093

Telefon: +420 555 503 111
E-mail: sekretariat@sstd.cz
Datová schránka: rf8xq7x

Prohlášení o přístupnosti
Mapa stránek

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj - školství

© Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace, 2021