STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ A DOPRAVNÍ, OSTRAVA-VÍTKOVICE
JE PŘÍSPĚVKOVOU ORGANIZACÍ
ZŘIZOVANOU MORAVSKOSLEZSKÝM KRAJEM

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj - školství

Dne 15.4. 2011 se v rámci projektu konala exkurze do muzea VETERAN ARENA Olomouc, kde žáci shlédli ojedinělé exponáty historických vozidel, které jsou z velké části v soukromých sbírkách. Mezi vystavenými exponáty byly zastoupeny osobní, nákladní automobily a motocykly různých značek, např. TATRA, PRAGA, BMV. Při komentované prohlídce se žáci seznámili s vývojem automobilové techniky, s koncepcí jednotlivých značek, použitými materiály atd.

Exkurze se zúčastnili žáci studijních oborů Silniční doprava, Autotronik a Elektrotechnika, konkrétně třídy SID 2, AUT 2, AUT 3, ETE 3, pedagogický dozor: Ing. Karin Kalousová, PhDr Vlaadislava Hamplová, Mgr. Petra Nečasová, Mgr. Zuzana Mikolajková

Dne 15.4. 2011 se v rámci projektu uskutečnila exkurze do depa kolejových vozidel v České Třebové, kde žáci mohli shlédnout současná i historická vozidla kolejové dopravy. Žáci navštívili i jednotlivé provozy CZ LOKO, které se zabývají především rekonstrukcí lokomotiv. Studenti si tak rozšířili znalosti o železničních kolejových vozidlech.

Akce se zúčastnili třídy PED 1, PED 3 - žáci studijního oboru Provoz a ekonomika dopravy, pedagogický dozor: Mgr. Věra Ciompová, Mgr. Iva Mikulajová

 

Dne 15.4. 2011 se na VŠB konala v rámci projektu Podpora odborného vzdělávání již druhá konference "Kariéra pro středoškoláky - správný směr". Konference je zaměřena na žáky třetích ročníků středních odborných škol. Cílem konference je motivace studentů k hledání uplatnění ve svých oborech či dalšímu studiu technických oborů na VŠ. Konference se uskutečnila v nové aule VŠB, kde se prezentovaly nejen fakulty VŠB-TUO, ale i firmy z oblasti strojírenství, dopravy, automobilového, chemického průmyslu aj.

Akce se zúčastnili vybraní žáci třetích ročníků studijních oborů, pedagogický dozor Mgr. Pavla Nováčková, Ing. Daniel Hütter.

Dne 18.3. 2011 se v rámci projektu konala exkurze TATRA Kopřivnice. Žáci shlédli provozy výrobní a montážní linky akciové společnosti TATRA, poté si prohlédli expozici Technického muzea TATRA, kde je vystavena ucelená sbírka exponátů od nejstaršího automobilu až po ukončení výroby Tatry 613 v roce 1995.

Akce se zúčastnili žáci prvního ročníku studijního oboru Autotronik, pedagogický dozor p. Vlastimil Děcký a p. Oldřich Cyroň.

V nejbližší době připravujeme v rámci projektu tyto akce:

Dny otevřených dveří ve dnech 7. a 8. 12. 2010. Akce je určena pro širokou veřejnost.

Dny na škole dne 20.12. 2010 a 13.1. 2011. Tato akce je určena organizovaným skupinám žáků ZŠ v doprovodu pedagogů ZŠ v dopoledních hodinách. V případě, že máte zájem nás v uvedené dny s žáky Vaší školy navštívit, můžete nás kontaktovat na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Strana 1 z 2

double-left-arrows right-arrow double-right-arrows left-arrow double-left-arrows-d right-arrow-d double-right-arrows-d left-arrow-d

Kontakt

Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace
Moravská 2/964
703 00 Ostrava-Vítkovice

Telefon: +420 555 503 111
E-mail: sekretariat@sstd.cz
IČ: 14451093
Datová schránka: rf8xq7x
Mapa stránek

© Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace, 2021