Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice
je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

moravskoslezsky-kraj-logo

Mechanik pro výtahy a zdvihací zařízení

RVP 26-52-H/01  Elektromechanik pro zařízení a přístroje

ŠVP Mechanik pro výtahy a zdvihací zařízení

Tříletý technicky zaměřený učební obor je určen pro chlapce a dívky, kteří mají ukončenou povinnou devítiletou školní docházku. Přijati mohou být uchazeči, jejichž zdravotní způsobilost předem posoudil a písemně potvrdil dorostový lékař. Z hlediska zdravotního stavu uchazečů je požadován neporušený barvocit.

Žáci jsou připravováni pro kvalifikované povolání, vyžadující specifické technické znalosti v návaznosti na elektrotechnický charakter profesního uplatnění v oblasti výtahové techniky a zdvihacích zařízení. Odborná příprava je zaměřena na činnosti spojené s výrobou, montáží a servisem elektrických a hydraulických osobních i nákladních výtahů, jídelních výtahů, pojízdných schodišť a zdvihacích zařízení. Ve vyšších ročnících mohou žáci vykonávat odbornou praxi ve specializovaných firmách našeho regionu.

Absolventi najdou uplatnění ve své profesi u firem podnikajících v oboru výtahů a zdvihacích zařízení v oblasti údržby, oprav, výroby, rekonstrukcí a servisu na uvedených technických zařízeních. Mohou také vykonávat povolání bez užšího zaměření jako je např. elektrikář, elektrotechnik, elektromontér atp. V průběhu studia žáci získají osvědčení pro svařování elektrickým obloukem v rozsahu kurzu ZP111 – 1W01. Pro práci na elektrických zařízeních mají absolventi možnost vykonat zkoušku z vyhlášky č. 50/1978 Sb. v rozsahu §5.

Moravská 2/964
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 555 503 111