Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice
je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

moravskoslezsky-kraj-logo

Tříleté nástavbové studium

Provozní technika

RVP 23 -43 - L/51 Provozní technika

ŠVP Provozní technika

Obor prohlubuje a rozšiřuje znalosti získané v učebním oboru. Je zaměřen na technickou a technicko ekonomickou stránku provozu ve strojírenství, v dopravě, službách i ve sféře soukromého podnikání.

Podmínkou pro přijetí, je vyučení v jednom, z těchto oborů - Mechanik opravář motorových vozidel, Karosář, Autolakýrník, Strojní mechanik, Hutník, Modelář, Slévač, Nástrojář, Klempíř, Obráběč kovů, Kovář, Optik, Jemný mechanik, Strojník, Lodník, Puškař, Instalatér, Mechanik plynových zařízení, Malíř a lakýrník, Opravář zemědělských strojů, Opravář lesnických strojů - názvy oborů dle RVP. - názvy oborů dle RVP.

Absolvent naleznou uplatnění ve strojírenských firmách a provozech v povolání strojírenský technik, a to zejména v jeho typových pozicích provozního charakteru, tj. strojírenský technik mistr nebo strojírenský technik dispečer. Mohou se také uplatnit v dalších povoláních, jako jsou technolog, technik technické kontroly, zkušební technik, servisní technik, vedoucí pracovních čet a kolektivů.

Charakter oboru umožňuje pokračovat ve studiu na VŠ zejména s dopravním a strojním zaměřením.

Moravská 2/964
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 555 503 111