Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice
je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

moravskoslezsky-kraj-logo

Dvouleté denní nástavbové studium

Autotronik

39-41-L/51 Dvouletý studijní obor – denní nástavba

Způsob ukončení přípravy: maturitní zkouška

Získané vzdělání: střední vzdělání s maturitní zkouškou

Podmínkou pro přijetí je úspěšné ukončení oboru 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel nebo 26-57-H/01 Autoelektrikář a zdravotní způsobilost doložená lékařem.

Obor je zaměřen na  ovládání diagnostických zařízení pro silniční vozidla, zvládnutí postupů údržby, oprav a diagnostiky silničních vozidel a práce se servisní dokumentací. Absolvent ovládá měření a diagnostiku technického stavu silničních vozidel, provádění montáží, oprav a seřízení silničních vozidel, organizaci zajištění provozu opravárenství, práci s PC, cizí jazyk.

Uplatnění absolventa je ve firmách zabývající se činností v oblasti údržby a oprav silničních vozidel s důrazem na diagnostiku elektrických a elektronických systému automobilů, jako přejímací technik, pracovník organizující údržbu a opravy silničních vozidel osobní nebo nákladní dopravy nebo ve firmě jako diagnostik, servisní technik, vedoucí autoservisu, atd. Po absolvování příslušné praxe a případných předepsaných zkoušek může samostatně podnikat v oboru.

Úspěšní absolventi studijního oboru mohou dále studovat na VŠ.

Moravská 2/964
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 555 503 111