STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ A DOPRAVNÍ, OSTRAVA-VÍTKOVICE
JE PŘÍSPĚVKOVOU ORGANIZACÍ
ZŘIZOVANOU MORAVSKOSLEZSKÝM KRAJEM

První týdny nového školního roku se pro vybrané žáky naší školy oboru Provoz a ekonomika dopravy tradičně nesou ve znamení příprav na celostátní soutěž Logistik Junior. Už devátý ročník této oblíbené soutěže se opět konal v prostorách Střední školy logistické v Dalovicích, kde na 19 týmů z celé České republiky čekaly soutěžní úkoly z oblastí logistiky, spedice, logiky, ekonomiky a podnikání.

Po náročných čtyřech hodinách prvního dne soutěže si naši žáci vylosovali úkol z oblasti Lean Managementu – měli přesvědčit zaměstnance, aby přistoupili na novou filozofii firmy. Ke zpracování podkladů a materiálů pro projekt, delegování úkolů, přípravu prezentace, grafické úpravy, animace a přípravu obhajoby v anglickém jazyce využili celých 12 hodin ze 14, které měli k dispozici. Po krátkém spánku a načerpání nových sil šel každý tým hrdě se svou koncepcí přesvědčovat dvoujazyčnou porotu – zaměstnanci měli k jednotlivým novým systémům práce, pracovním postupům, technologiím a nové filozofii firmy řadu otázek, na které jednotlivé týmy reagovaly velice dobře. Po sečtení bodů za první a druhý soutěžní den se naše týmy umístily se 124 a 122 body na 14. a 15. místě.

Jako nestranný pozorovatel dění, nálad a emocí na soutěži si myslím, že pro všechna zúčastněná družstva to byla nezapomenutelná zkušenost. Studenti naší školy si vedli velice dobře jak v teoretické části, tak při prezentování týmové koncepce. Z celkového výsledku byli sice v dost značné nepohodě, ale zároveň z nich vyzařovalo odhodlání a chuť dosáhnout příště lepšího výsledku. Nepochybně si nové zkušenosti a vědomosti přijdeme s chutí změřit i na jubilejní 10. ročník.

Kontakt

Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace
Moravská 2/964
703 00 Ostrava-Vítkovice
IČ: 14451093

Telefon: +420 555 503 111
E-mail: sekretariat@sstd.cz
Datová schránka: rf8xq7x

Prohlášení o přístupnosti
Mapa stránek

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj - školství

© Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace, 2021