STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ A DOPRAVNÍ, OSTRAVA-VÍTKOVICE
JE PŘÍSPĚVKOVOU ORGANIZACÍ
ZŘIZOVANOU MORAVSKOSLEZSKÝM KRAJEM

Během posledních tří měsíců si studenti maturitních oborů Střední školy technické a dopravní v Ostravě-Vítkovicích mohli ověřit úroveň svých jazykových dovedností, ovšem nejen v rámci oné „klasické“ výuky ve školních lavicích.

Ve středu 18. prosince loňského roku se uskutečnila jednodenní exkurze do předvánoční Vídně. Již během cesty autobusem se žáci z krátké prezentace, jež byla zakončena opakovacím kvízem, dozvěděli s předstihem o místních pamětihodnostech. Den plný kulturních zážitků začal u zámku Schoenbrunn a pokračoval císařskými zahradami k Radnici, Parlamentu a Hofburgu. Své komunikativní schopnosti v němčině si žáci mohli procvičit při nakupování na Mariahilfer Strasse a při návštěvě místního nádraží.

V novém roce, tentokráte pro příznivce angličtiny, připravili vyučující cizích jazyků školní kolo olympiády, které se konalo v pondělí 3. února. Studenti se sešli v hojném počtu a plni očekávání, připraveni podstoupit obě části soutěže – třicetiminutový poslech a následně každý zvlášť desetiminutovou konverzaci se zkoušejícími na obecné téma. Všichni zúčastnění prokázali výborné znalosti, nejlepší však může být vždy jen jeden. Vítězi, který bude školu reprezentovat v okresním kole, popřál osobně při předávání diplomu hodně štěstí a úspěchu také pan ředitel.

 

Kontakt

Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace
Moravská 2/964
703 00 Ostrava-Vítkovice
IČ: 14451093

Telefon: +420 555 503 111
E-mail: sekretariat@sstd.cz
Datová schránka: rf8xq7x

Prohlášení o přístupnosti
Mapa stránek

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj - školství

© Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace, 2021