STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ A DOPRAVNÍ, OSTRAVA-VÍTKOVICE
JE PŘÍSPĚVKOVOU ORGANIZACÍ
ZŘIZOVANOU MORAVSKOSLEZSKÝM KRAJEM

Před koncem školního roku zorganizovala naše škola ve spolupráci s občanským sdružením Perspektiva studijně-poznávací zájezd do jižní Anglie. Druhý červnový týden tedy trávilo celkem 20 studentů u moře a užívalo si, pro Británii ne příliš typického, slunečného počasí. Jelikož byli všichni „účastníci zájezdu“ ubytováni v rodinách, mohli si na vlastní kůži ověřit, jak jsou na tom ve skutečnosti se znalostí angličtiny a zda jsou schopni vykomunikovat to, co potřebují...

Ochutnali jsme i nefalšovanou britskou kuchyni včetně typické English breakfast, sendvičů či tradičních fish and chips. V rámci poznávání krás a pamětihodností jsme navštívili například přímořské letovisko Brighton, přístav v Portsmouth, nechybělo pověstmi opředené Stonehenge, dále pašerácké jeskyně v Hastings, musíme zmínit také naše „domovské“ městečko Worthing a samozřejmě hlavní město Spojeného království.

V Londýně jsme koukli na London Eye, přihlíželi střídání stráží u Buckinghamského paláce, prošli si Trafalgar Square či čínskou čtvrť. Přes Tower Bridge jsme bezpečně dorazili do beefeatery hlídaného Toweru a zcela vyčerpaní jsme se s londýnskou metropolí rozloučili od nultého poledníku z Greenwich.

Nesmíme opomenout fakt, že jsme dopravní škola, takže... Cestovali jsme převážně autobusem, nicméně přes kanál La Manche jsme se plavili trajektem, do našich „adoptivních “ rodin jsme byli rozváženi auty (ti šťastnější se projeli třeba i britským jaguárem), v Londýně jsme viděli světoznámé černé taxíky, červené dvoupatrové „doubledeckery“ a dokonce jsme se projeli i metrem.

Domů si pak všichni přivezli nejen fotografie, suvenýry a třílibrová trička z Primarku, ale hlavně spoustu pěkných zážitků.

Kontakt

Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace
Moravská 2/964
703 00 Ostrava-Vítkovice
IČ: 14451093

Telefon: +420 555 503 111
E-mail: sekretariat@sstd.cz
Datová schránka: rf8xq7x

Prohlášení o přístupnosti
Mapa stránek

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj - školství

© Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace, 2021