STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ A DOPRAVNÍ, OSTRAVA-VÍTKOVICE
JE PŘÍSPĚVKOVOU ORGANIZACÍ
ZŘIZOVANOU MORAVSKOSLEZSKÝM KRAJEM

Je nejvíce dynamický se rozvíjející předmět na naší škole, kterému je věnována mimořádná pozornost učitelů a vedení školy. V oblasti CAD je škola vybavena nejnovějšími programy – AutoCAD, Autodesk Inventor a AutoCAD Mechanical.

Výukový e-learningový systém MOODLE sosd.cz/moodle umožňuje snadnou publikaci studijních materiálů, zakládání diskusních fór, sběr a hodnocení elektronicky odevzdávaných úkolů, tvorbu online testů a řadu dalších činností sloužících pro podporu výuky a je přístupný odkudkoliv a s jakoukoli verzí OS – včetně mobilních telefonů nebo tabletů. Žáci mají také přístup do programu Bakalář, který slouží k informování o hodnocení žáků a dále jsou na něm publikovány aktuální úpravy rozvrhu. Rovněž i rodiče žáků jsou informováni o prospěchu svých dětí jak na webových stránkách nebo pomocí moderní aplikace na Android systému.

Žáci se učí základům hardware, Bios (Uefi), kancelářský balík programů Microsoft Office, grafický program Zoner Callisto a Zoner Photo Studio X.

Pro všechny obory se provádí výuka problematiky sítí s důrazem na jejich na diagnostiku.

Žáci mají možnost navštěvovat učebny výpočetní techniky i po řádné výuce. K dispozici mají tiskárnu a DVD vypalovací mechaniky.

Kontakt

Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace
Moravská 2/964
703 00 Ostrava-Vítkovice
IČ: 14451093

Telefon: +420 555 503 111
E-mail: sekretariat@sstd.cz
Datová schránka: rf8xq7x

Prohlášení o přístupnosti
Mapa stránek

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj - školství

© Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace, 2021