Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice
je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

moravskoslezsky-kraj-logo

STK pro chlapy

Dne 13. 11. 2015 se většina žáků naší školy zúčastnila přednášky, která byla realizována ve spolupráci s Nadačním fondem Petra Koukala. Přednáška byla určena pro studenty středních škol a zabývala se jejich zdravím, přístupem ke zdraví a prevencí.

Hlavním cílem přednášky bylo oslovit mladé muže a přimět je k většímu zájmu o vlastní zdraví. Vzbudit a zvýraznit problematiku „mužského zdraví“ jako společenského tématu, které se dotýká bezprostředně každého z mužů, blízkých, rodiny, s důrazem na závažná onemocnění mužů. Hlavní téma byla rakovina varlat, která bývá nejčastější právě u mladých mužů ve věku od 15 do 35 let a rakovina prostaty, kterou trpí muži v pozdějším věku. 

Samotnou přednášku vedl medik Jan Orel spolu s olympionikem Petrem Koukalem, který se díky svému životnímu příběhu snaží otevřeně mluvit o problematice „mužského zdraví“. V rámci přednášky se rozdávaly brožury "Manuál pro údržbu chlapa" (http://www.stkprochlapy.cz/brozura/), které slouží jako zdroj informací o problematice mužského zdraví a prevenci a zároveň jsou psané jako manuál pro údržby vozu.

Moravská 2/964
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 555 503 111