Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice
je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

moravskoslezsky-kraj-logo

Projekt ERASMUS+

Minulý týden jsme na naší škole přivítali francouzské a polské partnery v rámci další aktivity projektu CIVEEL, který je realizován v programu ERASMUS+. Tato výměnná mobilita pedagogů navázala na výměnu pedagogů ve francouzských Métách.

Hlavní částí programu bylo představení naší školy zahraničním partnerům, prohlídka odborných učeben, zařízení, praktických dílen včetně vybavení, dále informace o školních programech a vzdělávacím systému v České republice.  Navštívili jsme také sociální partnery, u kterých žáci naší školy konají odborný výcvik, např. Auto Heller, Hlavní nádraží Ostrava, Hyundai Nošovice, VŠB TU Ostrava.

Na prezentaci školy se podíleli žáci druhých a třetích ročníků, kteří se příští rok zúčastní mobility studentů ve Francii a v Polsku. Hlavním kritériem výběru jsou studijní výsledky žáků a znalost anglického jazyka.

Dalším bodem programu byla organizace mobility žáků v příštím školním roce, kdy vždy dva žáci z partnerských škol navštíví školu dalších partnerů, a po dobu jednoho týdne se seznámí především s praktickou částí výuky. Získané zkušenosti v oblasti odborného vzdělávání pak mohou sdílet s ostatními žáky svých škol, např. prostřednictvím webu, facebooku a dalších sociálních sítí.

Následnou aktivitou projektu bude návštěva odborné školy v polském Lublinu v dubnu 2018, kde kromě prohlídky školy budeme řešit další aspekty projektu, především termíny a obsahy následných mobilit.

civeel-erasmusplus-logoerasmus-logo moravskoslezsky-kraj-logo

Moravská 2/964
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 555 503 111