Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice
je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

moravskoslezsky-kraj-logo

Prázdninový provoz 2019

Během letních prázdnin je škola přístupná POUZE z ulice Moravská přes hlavní vrátnici.

Opravné zkoušky a náhradní klasifikace probíhají podle termínů uvedených na výpisu vysvědčení.

Studijní záležitosti řeší zástup studijní referentky nebo asistentky ředitele na sekretariátě školy v období 7,00 - 10,00 h , případně po předchozí telefonické domluvě (555 503 101, 555 503 102).

Termíny náhradních a opravných zkoušek MZ + ZZ

Termíny zkoušek v příloze článku

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Opravné a náhradní termíny 9-2019.pdf)Opravné a náhradní termíny 9-2019.pdf 186 Kb

Přihlašování na podzimní termín MZ 2019

Bylo ukončeno přihlašování žáků k podzimnímu termínu MZ 2019.

Po obdržení Výpisu přihlášek potvrďte správnost na kontaktní e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V polovině srpna obdržíte na svůj e-mail pozvánky na PP a DT společné části MZ 2019 podzim.

Nabídka zaměstnání - učitel(ka) AJA , ZPV+FYZ

Pro nadcházející školní rok 2019 / 2020 hledáme učitele s aprobací pro výuku

angličtiny - plný úvazek

fyzika + základy přírodních věd - cca 0,6 úvazku

Žádosti zasílejte na sekretariát školy e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 

Prohlášení o přístupnosti webových stránek školy

Prohlášení o přístupnosti webových stránek školy

PROGRAM ERASMUS +

Od 24.3. 2019 do 30..3. 2019 jsme v rámci programu ERASMUS+ navštívili partnerskou školu Zespól Szkól Transportowo Komunikacyjnych v polském Lublinu.

erasmus-plus-loga

Z naší školy se výměny zúčastnili Martin Bernict ze třídy PED 2 a Lenny Vronský ze třídy PED 3. Projekt pokračuje druhým rokem, kdy žáci středních odborných škol se zaměřením na dopravu a logistiku sdílejí praktické zkušenosti a odborné znalosti formou týdenní stáže za doprovodu svých pedagogů.

Polští partneři pro nás připravili zajímavý program, jehož součástí byla prezentace školy, společná výuka Anglického jazyka, Logistiky a další společné aktivity, kdy žáci mohli sdílet své zkušenosti z odborných předmětů a také rozvíjet znalosti Anglického jazyka. Navštívili jsme firmy, v nichž žáci partnerské školy vykonávají odbornou praxi, např. firmu LUBELLA, která se zabývá výrobou produktů ze semolinové mouky, firmu ABM, která vyrábí elektromotory a dopravní podnik v Lublinu, který má s dopravními podniky v České republice společné dopravní prostředky. Součástí byl také kulturní program, v rámci kterého jsme se seznámili s historií Lublinu, navštívili jsme koncentrační tábor Majdanek a ochutnali místní kuchyni.

V rámci výměny jsme také vytvořili aktivitu virtuální mobility, jejímž cílem je informovat o projektu ostatní žáky partnerských škol. Jedná se o video na téma pracovní pohovor, které je umístěno na portálu eTwinning. Tento materiál mohou sdílet vyučující v rámci předmětu Anglický jazyk, Ekonomika a další.

Jeden svět v knihovně

V pondělí 1. dubna 2019 jsme společně se žáky třídy SIE 3 navštívili Knihovnu v Ostravě-Vítkovicích, abychom v rámci akce Jeden svět na školách zhlédli film Holka z Instagramu, diskutovali jsme o závislosti na sociálních sítích, využili jsme pracovních listů a přemýšleli jsme o skryté manipulaci v masmédiích.

Podrobné informace jsou v příloze.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Jeden svět v knihovně.docx)Jeden svět v knihovně.docx 1391 Kb

Exkurze v PORSCHE CENTRUM PRAHA

Se studenty střední školy technické a dopravní v Ostravě-Vítkovicích, kteří vykonávají odborný výcvik u partnera, společnosti Auto Heller v Ostravě, jsme společně navštívili dne 28. 3. 2019 v rámci Porsche Service Trainee programu pobočku Porsche Centrum v Praze, jediného autorizovaného prodejce sportovních vozů Porsche.

Podrobné informace jsou v příloze.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Porsche exkurze.pdf)Porsche exkurze.pdf 587 Kb

Moravská 2/964
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 555 503 111