Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice
je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

moravskoslezsky-kraj-logo

Výuka PRT1 a PRT2

5. 2. 2020 výuka PRT1 blok DEJ, učebna 217, PhDr. Hamplová, 12,30 - 16,40 h

6. 2. 2020 výuka PRT2 blok DEJ, učebna 214, Mgr. Winklerová, 12,30 - 16,40 h

Soutěž Finanční gramotnost - školní kolo

  

SOUTĚŽ FINANČNÍ GRAMOTNOST

 Žáci naší školy se letos opět zúčastnili soutěže Finanční gramotnost. Jejím cílem je neformálním způsobem seznámit žáky s problematikou finanční gramotnosti a tím působit preventivně především proti předlužení. Soutěž pomáhá změřit úroveň znalostí finanční gramotnosti a současně rozšíří praktické a teoretické znalosti a vědomosti žáků.

 Školní kolo soutěže proběhlo v týdnu od 16. do 20. prosince 2019 a zúčastnilo se ho 125 žáků 2. - 4. ročníků oborů Provoz a ekonomika dopravy, Silniční doprava, Elektrotechnika a Autotronik.

 Nejlepší soutěžící školního kola jsou uvedení v příloze.

První tři nejúspěšnější soutěžící postupují do okresního kola, které proběhne v únoru 2020.

Mgr. Iveta Martinásková

 

 

 

 

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (soutěžící.doc)soutěžící.doc 23 Kb

Den otevřených dveří 4. 2. 2020

4.2. 2020 pořádáme pro zájemce o studium na naší škole DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v době 14.00 - 18.00 hodin

Proti předchozím termínům měníme částečně organizaci  prohlídky - nově stanovená trasa prohlídky začíná VŽDY na hlavní vrátnici školy - Moravská 2/964, Ostrava Vítkovice.

Návštěvníci, kteří budou mít zájem pouze o určitý obor nebo o specifickou informaci, budou instruováni zde.

Na stejném místě budou mít své zastoupení také někteří partneři školy z řad potenciálních zaměstnavatelů - předběžně ČD, PKP Cargo International, Metrostav a DP Ostrava. 

Prosíme o dodržení stanovené trasy, plánek prohlídky v příloze (obrdžíte také na vrátnici školy).

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši návštěvu.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Plánek prohlídky školy na DOD.pdf)Plánek prohlídky školy na DOD.pdf 474 Kb

Exkurze do knihovny v Ostravě-Vítkovicích

V rámci projektu OKAP jsme i letos navštívili Knihovnu v Ostravě-Vítkovicích. Žáci třídy EPE 1 skupiny ETE se během besedy dozvěděli mnoho zajímavých informací o fungování knihovny a rozvíjeli svou čtenářskou gramotnost. Vyzkoušeli si práci s knihou, katapult do textu, alfa box i pětilístek. Vytvářeli řetězové vypravování a zjistili, že práce s češtinou je zajímavá, ale i náročná. Exkurze do knihovny podpořila zájem o četbu, přemýšlení o textu, rozvíjela dovednosti potřebné k vyhledávání a používání informací a naučila žáky sdílet vlastní zážitky s ostatními.

V rámci projektu OKAP jsme i letos navštívili Knihovnu v Ostravě-Vítkovicích. Žáci třídy EPE 1 skupiny ETE se během besedy dozvěděli mnoho zajímavých informací o fungování knihovny a rozvíjeli svou čtenářskou gramotnost. 

Wolfsburg 2019 Autostadt, Muzeum VW

VW Service Experience Tour Wolfsburg 2019

Porsche Česká republika pozvala žáky vybraných středních škol automobilních oborů na školení VW Service Experience Tour do Wolfsburgu. Měli velmi hezký a zajímavý, ale časově nabitý program, jehož součástí bylo také ubytování a večerní setkání v historické části Wolfsburgu – čtvrti Fallersleben. To vše v jejich organizační i finanční režii, kdy se o nás po celou dobu svědomitě starali lektoři Pavel S. a Lukáš M. z Porsche ČR, kteří také zastupovali roli průvodců, tlumočníků a hostitelů, děkujeme.

Prohlídky jsme začali v Autostadtu – prezentačním, prodejním a předávacím centru koncernu VW, kde byly k obdivování jednotlivé značky koncernu a jejich produkty ve výstavních, efektních a někdy i oslňujících předváděcích kolekcích.

Dům času – ZeitHaus zase předvedl na vyleštěných předváděcích plochách v několika patrech příspěvky různých automobilek, které se podílely na vývoji a rozvoji světového automobilové průmyslu.

Další komentovaná prohlídka proběhla na sedadlech autobusového vláčku při okružní jízdě přes výrobní haly továrny VW ve Wolfsburgu, kde na různých linkách převládaly automaty a roboti.

Muzeum VW nás zase seznámilo s produkty, historií a vývojem koncernu VW po celém světě. Třešničkou na dortu už potom byla zkušební jízda ulicemi Wolfsburgu elektromobilem značky Audi e-tron s instruktorkou jménem Maria, která nás nechala vyzkoušet s pedálem přitisknutým k podlaze a funkcí booster zrychlení z 0 na 100 km během několika sekund, zajímavá byla také rekuperace elektrické energie při brzdění, což bylo možno sledovat na přístrojové desce, ta se s námi bavila i s navigačním systémem česky.

Cílem akce bylo rozvíjení technického povědomí účastníků a seznámení s historií i budoucí vizí koncernové značky VW, ale i automobilového průmyslu všeobecně.

Den otevřených dveří ve školním roce 2020

 

Den  otevřených dveří

04.02.2020 14:00 -18:00 hodin

Prohlídka začíná VŽDY na hlavní vrátnici školy - Moravská 2/964, Ostrava Vítkovice.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Plánek prohlídky školy na DOD.pdf)Plánek prohlídky školy na DOD.pdf 474 Kb

Výuka dálkového studia ve školním roce 2019-2020

Rozpis výuky dálkového studia pro školní rok 2019/2020 v příloze

Informace k úvodnímu bloku budou zveřejněny dodatečně podle RH.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (ROZPIS KONZULTACÍ DÁLKOVÉHO STUDIA 2019  2020.pdf)ROZPIS KONZULTACÍ DÁLKOVÉHO STUDIA 2019 2020.pdf 499 Kb

Prohlášení o přístupnosti webových stránek školy

Prohlášení o přístupnosti webových stránek školy

Moravská 2/964
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 555 503 111