Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice
je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

moravskoslezsky-kraj-logo

Středoškolská odborná činnost

Středoškolská odborná činnost je dobrovolná zájmová činnost studentů všech typů středních škol, kterou uskutečňují ve svých školách, mimoškolních zařízeních, klubech. Vyýsledkem je samostatně vypracovaná práce nebo učební pomůcka, která je předkládána k odbornému posouzení a následně je obhajována před odbornou porotou.

Cílem SOČ je umožnit žákům prezentovat výsledky své zájmové činnosti nebo odbornosti; žáci se naučí samostatně a tvořivě pracovat, získají nové poznatky, prezentovat a obhájit výsledky své práce před veřejností, seznámí se s odborníky ve zvolené oblasti.

Jejich práce jsou potom hodnoceny odbornou porotou. Hodnocení se účastní i jednotliví autoři. Takto roste jejich odborná úroveň, mimo jiné poznávají i přístupy jiných autorů k řešení dané problematiky.

Bližší infromace o podmínkách a organizaci soutěže naleznete na www.soc.cz, případně u koordinátora SOČ na naší škole - Ing. Tomáše Pščolky nebo vedoucích předmětových komisí.

35 ročník krajského kola SOČ

V úterý 14. května jsme se zúčastnili krajského kola 35. ročníku Středoškolské odborné činnosti, které se konalo v prostorách Mendelova gymnázia v Opavě. Krajské kolo bylo zahájeno ve slavnostní aule Střední školy umělecké a průmyslové, kde jsme byli přivítáni (ředitelem ?) hostitelského gymnázia Petrem Pavlíčkem, představiteli města Opavy a Moravskoslezského kraje a Ing. Petrou Mayerovou ze Střediska volného času v Ostravě. Samotné obhajoby začaly v 9:00 a trvaly do odpoledne. Nakonec jsme obsadili v oboru historie s prací zabývající se železnicí ve tvrzích československého pohraničního opevnění pěkné třetí místo. Naši práci svědomitě vedl Ing. Marek Ivančo a nápomocna byla PhDr. Vladislava Hamplová. 

Michal Hejda, Ján Holúbek a Jan Spurný – studenti 3. ročníku oboru Provoz a ekonomika dopravy

fcolka2

fcolka1

Moravská 2/964
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 555 503 111