Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice
je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

moravskoslezsky-kraj-logo

ODISbus – propagace a využívání veřejné dopravy

Projekt Propagace veřejné dopravy a ODISbus si klade za cíl zdůraznit společenskou roli a ekologické přínosy cestování veřejnou dopravou, a to tak, aby zvýšil popularizaci, zájem a povědomí žáků o možnostech a jednoduchosti cestování veřejnou hromadnou dopravou a k udržení našeho životního prostředí.

Pro tyto účely je ODISbus speciálně upraven a tak umožňuje přednášky realizovat přímo v něm.

Přednášky se zúčastnila třída PED1 a AUT1 se školním koordinátorem EVVO na škole.

odis-2018-02

Exkurze na Černé louce

Ahoj všichni!

Byli jsme na super exkurzi na Černé louce v pátek 22. 12. 2017, teda vloni, na téma „ Přeměna krajiny po industriální zástavbě“ v rámci rozvíjení vědomostí v oblasti ekologie, kterou organizovalo Ostravské muzeum pod vedením botaničky paní Zdenky Rozbrojové.

Kromě turistiky (asi 3 km), jsme se dověděli spoustu věcí o historii Černé louky, průmyslu, těžbě uhlí v této oblasti a zároveň bohužel i o devastaci krajiny sesuvem půdy, znečištění Ostravice a Lučiny ale také o znečišťování řek, moří a oceánů a zabíjení vodních živočichů. A víte, co je nejnebezpečnější pro živé tvory v oceánech? – PLASTY!!!

Nebuďme nevšímaví a nezodpovědní!

ŠKOLNÍ KOLO VZDĚLAVACÍHO PROGRAMU A SOUTĚŽE EkoEnergie 2017

EkoEnergie je vzdělávací program a soutěž žáků Moravskoslezského kraje na témata úspory energie, obnovitelné zdroje energií, snižování emisí v dopravě a ochrana životního prostředí.

Podrobné informace jsou v příloze

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Ekoorg2017sinor.doc)Ekoorg2017sinor.doc 5235 Kb

Zdravotnická soutěž 1. ročníků v první pomoci 2017

Dne 2.3.2017 proběhla na naší škole zdravotnická soutěž 1. ročníků v první pomoci. Žáci soutěžili jak v teoretických znalostech, tak v praktickém ošetření zraněných spolužáků.

Nejlépe se umístila třída SIE1 s počtem bodů 1017, na 2. místě třída PED1 s 1016 body a bodů 990 a zároveň 3. místo získala třída AUT1. Tyto umístěné třídy a nakonec i všichni soutěžící si pochutnaly na výborných dortech, které věnovala ve formě sponzorského daru společnost Marketingové centrum PROFIL, s.r.o., Palackého 250, Mariánské Lázně.

Spolupráce s občanským sdružením Rozchodník

Každoročně spolupracujeme s občanským sdružením Rozchodník, spojující lidi s přírodopisným, pedagogickým a historickým vzděláním a zájmem, kteří si dali za cíl výchovu, vzdělání a osvětu na poli ochrany přírody a krajiny i kulturního dědictví.

rozchodnik-spoluprace01-2

V rámci této spolupráce se na konci června zúčastnila třída AES2 terénní exkurze pod názvem Za tajemstvím Bělského lesa – vycházka jedním z největších českých městských lesů, během které se žáci seznámili s jeho minulostí od středověku až po současnost. Navštívili zdejší pískovny, vodní čerpací stanice, kasárny nebo místa s pozůstatky bojů o les na konci 2.světové války.

Vyhodnocení soutěže Zelený strom

V soutěži „Zelený strom“, která trvala celý školní rok 2015/2016,
jsme zpracovali 2 020.00 kg vyřazených knih a učebnic.

Průběžné pořadí v kategorii absolutní objem: 55 ze 74. Průběžné pořadí v kategorii průměr na žáka: 67 ze 74. Za tuto váhu jsme získali 3232,- Kč. Všem, kteří pomáhali při přípravě učebnic a nakládání do kontejneru, děkujeme.

Planeta Země 3000 – unikátní vzdělávací projekt, východní Afrika - kolébka země

Východní Afrika je jedním z posledních míst na planetě Zemi, kde můžeme spatřit tradiční život domorodých kmenů žijících tak, jako jejich předci před tisíci lety.

Krajina je zde jako z jiného světa. Život ve Východní Africe není snadný. V této oblasti se nacházejí nejchudší státy světa. Zdejší lidé čelí problémům souvisejícím s nedostatkem financí, lékařskou péčí nebo zdroji pitné vody. Region ohrožuje i řada vážných onemocnění, například malárie, břišní tyfus a jiné.

Třídy AUT1, SIP1, MAB1, KLM1 a EPS2 prožily silný příběh a získaly mnoho námětů k zamyšlení.

A příště nás čekají Filipíny – za obry a trpaslíky.

Pojďte se s námi podívat ;)

Sběrová akce - Zelený strom 2015/2016

Společnost ORC recycling s.r.o., zabývající se výkupem a zpracováním druhotných surovin, vyhlásila nový ročník sběrové akce „Zelený strom 2015/2016“, která je určena pro ZŠ a SŠ na území Moravskoslezského kraje. Jedná se o sběr papíru ve školách, který zahrnuje časopisy, letáky, noviny a knihy bez tvrdých vazeb.

V tomto školním roce se do soutěže přihlásila i naše škola se záměrem získat finanční částku za zpracování a odvoz vyřazených učebnic, kterých nebylo málo, jak můžete vidět na fotografii.

Učebnice se musely zbavit tvrdých vazeb, svázat a nakonec naložit do přistaveného kontejneru. Ačkoli nakládka probíhala za teploty -8 stupňů a trvala celou hodinu, žáci třídy ELA1 se zhostili úkolu s opravdovým elánem.
A kolik kilogramů se odvezlo?  1200 kg. Za jeden kilogram sběrového papíru dostaneme 1,60 Kč. Tak si to spočítejte.
Všem žákům, kteří pomáhali při této akci, děkujeme. 

sberova-akce-zeleny-strom2015-09

           

Moravská 2/964
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 555 503 111