STŘEDNÍ ŠKOLA TECHNICKÁ A DOPRAVNÍ, OSTRAVA-VÍTKOVICE
JE PŘÍSPĚVKOVOU ORGANIZACÍ
ZŘIZOVANOU MORAVSKOSLEZSKÝM KRAJEM

Dne 14. 2. 2023 proběhlo na naší škole školní kolo soutěže v anglickém jazyce. Zúčastnit se mohli žáci 1. - 3. ročníků. O pozici nejlepšího „angličtináře“ se ucházelo devatenáct studentů a učňů.

Soutěž byla rozdělena na dvě části. V té první si studenti prověřili své poslechové dovednosti a zároveň si mohli vyzkoušet, jak vypadá poslechová část u maturitní zkoušky. Následovala část konverzační – zde měli studenti hovořit na zadané téma, které si vylosovali, a odpovídat na otázky s tématem související.

Naši studenti předvedli opravdu excelentní výkony. Hodnocení bylo tedy dosti náročné a místy velmi těsné. Ale vítěz může být jen jeden. První příčku obsadila studentka Anna Dudková ze třídy PED 3. Místo druhé obsadil Ondřej Činčura z téže třídy a na místě třetím se shodně umístil Kristián Klemens ze třídy AU3 A, Matěj Kaluža ze třídy AU2 A a Štěrba Ondřej ze třídy PED 3.

Slečna Anna Dudková postoupila do regionálního kola a bude tak reprezentovat naši školu dál. Všem vítězům ale i zúčastněným blahopřejeme a ze srdce jim děkujeme za příjemný zážitek v podobě poslechu nádherné angličtiny.

Číst dál: Školní kolo soutěže v anglickém jazyce

Dne 6. února 2023 byly ze systému CERTIS odeslány pozvánky k DT MZ 2023. Zkontrolujte si doručenou poštu. K DT se dostavte s časovou rezervou a s povolenými pomůckami dle pokynů třídních učitelů nebo vyučujících daného předmětu.

Žáci naší školy se letos opět zúčastnili soutěže Finanční gramotnost. Jejím cílem je neformálním způsobem seznámit žáky s problematikou finanční gramotnosti a tím působit preventivně především proti předlužení. Soutěž pomáhá změřit úroveň znalostí finanční gramotnosti a současně rozšíří praktické a teoretické znalosti a vědomosti žáků.  

Školní kolo soutěže proběhlo on-line v měsících listopad - prosinec 2022 a zúčastnilo se ho 250 žáků 2. - 4. ročníků studijních oborů Provoz a ekonomika dopravy, Dopravní prostředky, Elektrotechnika a Autotronik. 

První tři nejúspěšnější soutěžící - Jakub Folvarčný (PED3), Filip Kubiš (AU2B) a Ján Bogdán (EPE 4) postupují do okresního kola, které proběhne v lednu 2023. 

 

Děkujeme všem za účast.

EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA – ŠKOLNÍ KOLO

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ PRO STŘEDOŠKOLÁKY V EKONOMII A FINANCÍCH

 V termínu od 21. listopadu do 02. prosince 2022 proběhl již VII. ročník Ekonomické olympiády – školní kolo.

Tak jako v minulých letech se i letos zapojila naše škola s účastí žáků 2. a 3. ročníků oboru vzdělávání Provoz a ekonomika dopravy.

Do školního kola se zapojilo celkem 40 žáků.

A jak to dopadlo?

  1. místo Adam DUBAJ, třída PED 3 – 76,0 % úspěšnost

POSTUPUJE DO KRAJSKÉHO KOLA MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

 

  1. místo Adam TOBOLA, třída PED 2 – 64,0 % úspěšnost

Ondřej HLAVIČKA, třída PED 3 – 64,0 % úspěšnost

  1. místo Ondřej ČINČURA, třída PED 3 – 60,0 % úspěšnost

 

Všem žákům děkujeme za účast ve školním kole a vítězům gratulujeme.

Dne 5.12. 2022 žáci třídy AU3A a spol. navštívili automobilku ŠKODA v Mladé Boleslavi. V rámci exkurze jsme mohli nahlédnout do nitra celého závodu Škoda, konkrétně pak na montážní linku, kde zrovna přicházela na světlo světa nová Scala. Poté jsme absolvovali prohlídku svařovny a lisovny, kde se právě vyráběly nové díly karoserie automobilu, konkrétně Octavie. Navštívili jsme také muzeum automobilů včetně depozitáře závodních aut a prototypů nové generace.

Číst dál: ŠKODA Mladá Boleslav 2022

Strana 1 z 6

double-left-arrows right-arrow double-right-arrows left-arrow double-left-arrows-d right-arrow-d double-right-arrows-d left-arrow-d

Odkazy a soubory ke stažení

Kontakt

Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace
Moravská 2/964
703 00 Ostrava-Vítkovice
IČ: 14451093

Telefon: +420 555 503 111
E-mail: sekretariat@sstd.cz
Datová schránka: rf8xq7x

Prohlášení o přístupnosti
Mapa stránek

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj - školství

© Střední škola technická a dopravní , Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace, 2021