Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice
je příspěvkovou organizací
zřizovanou Moravskoslezským krajem

moravskoslezsky-kraj-logo

Dny otevřených dveří SŠTD Ostrava – Vítkovice 5.12. 2017, 9.1. 2018 a 13.2. 2018 vždy od 14 – 18 hodin

Dny otevřených dveří jsou určeny žákům ZŠ, jejich rodičům i široké veřejnosti. Zájemci o studium si mohou prohlídnout vybrané odborné učebny školy a další prostory. Učitelé teoretické i praktické výuky poskytnou zájemcům veškeré informace o nabídce studia, náplni a zaměření jednotlivých oborů, možností uplatnění, požadavků na žáky, případně zodpoví další dotazy. Akce je zaměřena především na žáky 9. tříd ZŠ, kteří si volí své budoucí povolání.

V případě, že nás nemůžete v uvedených termínech navštívit, můžete získat další informace na webu školy www.sstd.cz a prohlédnout si školu virtuálně.

Výstava Středoškolák – vysokoškolák 1. – 2.12. 2017 výstaviště Černá Louka v Ostravě

Výstava Středoškolák – vysokoškolák 1. – 2.12. 2017 výstaviště Černá Louka v Ostravě od 9 do 17 hodin (v pátek) od 9 do 14 hodin (v sobotu)

Akci pořádá Výstaviště Černá Louka pod záštitou Moravskoslezského kraje. Zájemci o studium mají možnost se osobně setkat se zástupci škol a získat srozumitelné a kvalitní informace nejen o možnostech studia, ale i dopravě, možnostech ubytování, termínech přijímacích zkoušek, termínech otevřených dveří a spoustu dalších informací. Akce předchází Dnům otevřených dveří (viz. výše).

Soutěž Smelo na cesty ve slovenských Gbeĺanech

9. 10. 2017 se naši studenti 3. ročníku zúčastnili soutěže Smelo na cesty ve slovenských Gbeĺanech. Soutěž se uskutečnila ve vzdělávacím centru KIA MOTORS Slovakia.

V úvodu byli studenti rozděleni do tříčlenných týmů. V každém týmu byli zástupci různých škol ze Slovenska a tří českých škol. Soutěžní týmy měli řešit problematiku bezpečnosti silniční dopravy na PK. Své řešení zpracovat do prezentace a před komisí obhájit své řešení. Žákům se soutěž velmi líbila, navázali kontakty se žáky jiných škol, museli pracovat týmově.

Zajímavé byly i přednášky, které byly součástí programu. Zároveň měly preventistky KR PZ Žilina na dobu přestávky připravenou praktickou ukázku a aktivity z oblasti prevence bezpečnosti.

smelo01

smelo01

smelo01

Vyhlášení konkurzního řízení na vedoucí pracovní místo ředitele organizace

KONKURZNÍ ŘÍZENÍ

na vedoucí pracovní místo ředitele organizace

Střední škola technická a dopravní, Ostrava-Vítkovice, příspěvková organizace

Informace pro dálkové studium

 

PRT1 informační schůzka 5. 9. 2017 ve 14.30 h v učebně 025, autotronik

Zahájení výuky PRT3 - 5/9, PRT1 - 12/9, PRT2 - 13/9

 

Rozpis konzultací na školní rok v příloze

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Konzultace dálkaři.pdf)Konzultace dálkaři.pdf 513 Kb

Slavnostní vyřazení žáků 3-letých učebních oborů

Dne 23. 06. 2017 se uskutečnilo slavnostní vyřazení žáků 3. ročníků učebních oborů ve společenském sále naší školy.

Slavnostního aktu se zúčastnili ředitel školy Mgr. Miroslav Dočkal, zástupce ředitele pro praktické vyučování Bc. Petr Choleva, zástupce ředitele pro teoretické vyučování Ing. Miroslav Turek, vedoucí učitelé odborného výcviku Mgr. Petr Elbel, Bc. Jan Benedik a třídní učitelé tříd AES 3 – Ing. Štěpán Turay, ASM 3 – Ing. Drahomír Rozsypal, KAL 3 – Ing. Luboš Romanowski, MAA 3 – Ing. Radek Ogrocki, učitelé, rodiče a přátelé žáků. Své výuční listy převzali žáci z rukou ředitele školy za tónů melodie z filmu „Forrest Gump“. Jakub Komár, Daniel Bašanda, Lukáš Soudek ze třídy AES 3, Jiří Hájek ze třídy MAA 3 prospěli s vyznamenáním. Slavnostní atmosféru akce podtrhli hrou na akordeon se skladbou „Montiho čardáš“ Tomáš Havrlant, žák třídy SIE 1 a sólem na bicí Jan Kaňok, ze třídy EPS 3.

Všem absolventům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí a úspěchů v dalším životě.

Exkurze do Památníku II. světové války

Závěr školního roku bývá již tradičně spojen s exkurzemi. I naši žáci se na exkurzi vypravili.

Třídy AUT 1 a AUT 2 navštívily v Památníku II. světové války v Hrabyni expozici Doba zmaru a naděje a novou výstavu Z Buzuluku do Prahy. Expozice zachycuje boje československého armádního sboru během osvobozování Sovětského svazu a Československa.

Žáci si připomněli základní události válečného konfliktu a prohlédli si hmotné prameny z tohoto období. V průběhu poutavého výkladu pana průvodce jsme se dozvěděli i spoustu nových poznatků. Vše jsme si zapisovali do pracovního listu, který využijeme v hodinách dějepisu.

V Hrabyni jsme rovněž navštívili kostel Nanebevzetí Panny Marie – významné poutní místo, které ve své básni Hrabyň zmiňuje  Petr Bezruč.

Navštívili jsme Czech Raildays 2017

Ve čtvrtek dne 15. června 2017 navštívili žáci naší školy s pedagogy netrpělivě očekávaný Mezinárodní veletrh drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy Czech Raildays 2017 v Ostravě.

Na tomto veletrhu nás zajímaly především tyto oblasti dopravy:

 • železniční kolejová vozidla a jejich příslušenství
 • kolejová vozidla pro městskou dopravu a jejich příslušenství
 • prostředky pro stavbu, provoz a údržbu železniční a tramvajové dopravní cesty
 • prostředky a zařízení pro provoz a údržbu kolejových vozidel
 • kombinovaná doprava a informační technologie
 •  služby pro drážní dopravu a manipulační technika

Na výstavišti bylo opravdu mnoho k vidění, o tom svědčí veliké množství tuzemských i zahraničních vystavovatelů.                                                    http://www.railvolution.net/czechraildays/aktuality.php

Návštěvníci zde mohli vidět kolejová vozidla a soupravy pro železniční a městskou dopravu a příslušenství, prostředky pro stavbu, provoz a údržbu kolejových dopravních cest a vozů a nové prostředky informační technologie pro kolejovou dopravu.

Kromě výstav a prezentací jednotlivých firem probíhal také odborný doprovodný program v podobě seminářů a konferencí, zejména na téma zrychlení železniční dopravy a nových trendů v oblasti infrastruktury – Vysokorychlostní železnice jako nutná základní součást nové podoby a role železnic v ČR, 12. - 14. 6. 2017, Hotel Clarion.

Veletrh pořádali:

 • Railway Builder, s.r.o.
 • M-Presse plus, s. r. o.
 • Správa železniční dopravní cesty, s. o.
 • České dráhy, a. s.
 • ČD Cargo, a. s.

Ve spolupráci s:

 • Dopravní podnik Ostrava a. s.
 • Institut dopravy při VŠB – TU Ostrava

Mezinárodní veletrh je podporován statutárním městem Ostrava.

Moravská 2/964
Ostrava-Vítkovice
703 00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon: 555 503 111